čtvrtek 10. prosince 2015

10 důvodů, proč miluji Vánoce

Předvánoční čas je jedním z nejkrásnějších období v roce. 
Důvody, díky kterým je advent tak magickou dobou, jsou individuální. Každý se na svátky těší kvůli něčemu jinému - pro někoho je to zasloužené volno, pro jiného nakupování dárků a někdo zase rád peče cukroví a sleduje pohádky. To všechno má ale něco společného; jsou to maličkosti. Maličkosti, které z Vánoc činí něco velkolepého. Tady jsou ty moje. :-)


SVÍČKY
Jsem svíčkový maniak. Veřejně to přiznávám, zbožňuju je - hlavně ty voňavé, velké a nejlépe ve skle. Třeba Yankee Candles mají neskutečnou škálu vůní, až z toho přechází zrak (a čich). Proto je pořád chodím očuchávat a očumovat do Very Berry a doufám, že si jednou budu moct pořídit celý arsenál. Do té doby budu mít na každé poličce šest obyčejných čajovek s vůní vanilky.  


ČTENÍ KNÍŽEK U KRBU
Tohle k mým vánočním tradicím prostě patří. Navleču si na nohy huňaté ponožky (o těch později), vytahaný svetr, popadnu nějakou skvělou knížku a hupsnu s ní ke krbu. A když mi k tomu hrají vánoční koledy a z kuchyně se line vůně maminčiných vanilkových rohlíčků, je to přímo dokonalé! :)


ZASNĚŽENÁ RÁNA
Není nic lepšího, než se probudit do bílého rána, kdy sníh ještě není poničený ruchem života a pokrývá celou krajinu jako deka upletená z ticha. To přímo láká k osamocené procházce lesem nebo parkem. Člověk se najednou cítí jako v jiném, daleko magičtějším světě. 
Mým velkým snem je mít jednou chatu někde vysoko v horách, kde musí být taková zimní rána ještě daleko krásnější - učiněný ráj. 


BALENÍ VÁNOČNÍCH DÁRKŮ
Nebudu lhát, hrozně ráda dostávám dárky. Kdo ne? Ten moment očekávání a překvapení je prostě jedinečný. Ale mnohem raději dárky dávám. To je zase jiný druh radosti. Radost, že můžeme někoho jiného potěšit. A mě osobně těší už jen to, když můžu zdroj té radosti vybrat, koupit (i když na něj musím vystát kilometrovou frontu v Knihách na Václaváku) a následně připravit k darování. Ano, po dvacátém zabaleném dárku už většinou prskám, ale stejně to miluju. Vždycky si u toho pustím vánoční album Mariah Carey, roztahám po pokoji barevné stuhy a tuny balicího papíru a vánoční nálada se jako zázrakem dostaví. :)


HORKÉ NÁPOJE
Taky vám připadá, že před Vánoci voní horká čokoláda nějak lépe? Že čaj s medem je o trochu sladší? A určitě nepopřete ani fakt, že svařák nejlépe zahřeje na adventích trzích!

  
PONOŽKY
Nejlepší jsou ty pletené! A se vzory sněhových vloček, vánočních stromků nebo sobů. Mám jich doma tucty. Nejradši mám ale ty jedny - říkám jim vánoční - jsou červené, mají na sobě našitou sněhovou vločku a rolničky. A dvě díry, už stokrát zašité. Ale stejně je nikdy nevyhodím.


PEČENÍ CUKROVÍ (A JEZENÍ)
K tomu ani není co dodat. Je to taková milá vzpomínka na dětství. Cukroví se napeče dva týdny dopředu, ale do Vánoc se nesmí jíst. Následně se podnikají tajné výpravy na promrzlou verandu nebo do spíže, aby se na to nepřišlo. A stejně to vždycky nějakou záhadou praskne. 


VÁNOČNÍ FILMY
Kdo by si dokázal představit Vánoce bez pohádek a vánočních filmů? Osobně mám nejraději film Láska nebeská (Love Actually), a i když jsem ho viděla milionkrát, stejně se na něj vždycky před Vánoci podívám znova. Líbí se mi, že je složený z více příběhů a dějových linií, u takových filmů se člověk nikdy nenudí. Navíc jsou všechny ty příběhy prostě kouzelné. A celé dohromady je to ještě lepší. Dámy, pokud byste chtěly ještě další důvody, proč se na něj podívat, jmenují se Hugh Grant, Colin Firth a Liam Neeson. No a navíc - kdo by nechtěl vidět zamilovaného Severuse Snapea?


SVĚTLA
Světýlky jsem posedlá stejně jako svíčkami. Rozvěšuju je po celém pokoji, domě, před domem, za domem, kdybych mohla, rozvěším je po celém městě. Není totiž nic romantičtějšího a kouzelnějšího. 


LÁSKA
Ovšem to nejkrásnější na Vánocích je, že jsou ve znamení lásky. Trávíme spoustu času s těmi, které milujeme - s rodinou, partnerem, přáteli a nebo třeba kocourem. A to je to, co dává jinak vesměs všedním (akorát trochu blýskavějším a voňavějším) dnům smysl, výjimečnost a propůjčuje jim neopakovatelnou nádheru. Tak si to užijte v plné parádě! :) LOTS OF LOVE! xoxo

A proč milujete Vánoce vy? :)

2 komentáře:

  1. skvelý post! Love actually a horúca čokoláda k tomu :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Přesně - nemůžu se dočkat! :-) děkuji za milý komentář!

      Vymazat