úterý 6. ledna 2015

KDO JSEM

Jmenuju se Anna, je mi dvacet jedna let a studuju žurnalistiku na Univerzitě Karlově v Praze, kde napůl žiju se dvěma ze svých nejlepších kamarádek. Na víkendy jezdím do Města perníku, kde jsem se narodila.
Někdy introvert, někdy extrovert, záleží na situaci. Kavárenská povalečka, šprtka na druhou i věčný student. Jsem sociální holka, o svůj Instagram se starám jako o vlastní dítě a místo novin čtu ke kafi většinou Twitter. Neumím parkovat. Jsem levák, ale píšu pravou. Věčně organizuju, lepíkuju, vybarvuju, ale nikdy nemůžu nic najít, navíc přes samou organizaci pořád nestíhám. 
Chci procestovat svět, mým největším snem je západní pobřeží USA (Oregon, San Francisco...) a samozřejmě New York, kam se jednou stejně přestěhuju. Miluju podzim - jednoznačně nejhezčí, nejmagičtější a nejfotogeničtější období, během kterého věřím na všechna kouzla fiktivních světů na řádcích knih i mezi nimi.
Moje nejoblíbenější obchody jsou papírnictví a knihkupectví, poličky mi praskají pod vahou knih a šuplíky přetékají notýsky, kterých nemám nikdy dost. Nejraději mám knihu Gejša od Arthura Goldena a pak desítky dalších. Čím víc čtu, tím je totiž těžší vybrat jen tu jednu osudovou. Ale vyberu jich třeba padesát, budete-li chtít. To potvrzuje fakt, že pravá láska nemusí být jen jedna. ;) 
Mám kocoura Felixe, co vypadá úplně jako Garfield, jenom není kreslenej. Když jsem naštvaná a vrčím a nic mi není dost dobrý, hoďte po mě čokoládu a utečte. Pak mě uklidní ještě dýňová polívka, ale tu po mě prosím neházejte. Dík. 
Zbožňuju filmy s Anne Hathaway a pak ty, co režíroval Aronofsky. Černou labuť považuju za jeden z nejlepších filmů všech dob. V mém playlistu na Spotify najdete všechno od Imagine Dragons přes Taylor Swift a Beyoncé až po prakticky neznámý indie pop/rock folkový umělce jako je třeba Beck. 
Zamilovávám se do fiktivních kluků, vždycky chodím pozdě, i když vstávám včas, radost mi uděláte spíš svazkem levandulí než kyticí růží, a když k nim přibalíte knížku, budu vás mít vážně ráda.

Žádné komentáře:

Okomentovat